Katalogs
0

Grozs ir tukšs.

Pamācība: Bungas- 8 Galvenie Elementi

Šajā blogā apgūsti, kā tieši veido mūsdienu bungu celiņu! Izlasi mūsu rakstu, lai iemācītos visu, kas jāzin par bungu sastāvdaļām.

Bungu komplekts  akustisks vai elektronisks  tiek izmantots dažādos veidos atkarībā no žanra, taču sastāvdaļas, no kurām tas sastāv, tomēr ir nemainīgas

1.KICK DRUM

Visspēcīgākā, lielākā sastāvdaļa ir bass-bunga, jeb – Kick drum. Elektroniskajā mūzikā pārsvarā kick drum izmanto kā ritma turētāju – tas skan uz katra sitiena. Hip hop žanrā kick drum izmanto kā akcentus zemākajās frekvencēs.

Gan akustiskajā versijā, gan elektroniskajā tas sastāv no trim daļām: sākumā īss sitiens, kas var aptvert praktiski visu frekveņu diapazonu; straujš kritums skaļumā; un, visbeidzot, skaņa, kas noturas pamatfrekvencē (parasti zem 120Hz,). Šo trīs elementu līdzsvars un raksturs atšķiras atkarībā no žanra.

Piemērs: 

Kick drum anatomija:

2. SNARE DRUM

Snare drum ir augstāka skaņa, ar pamatfrekvenci parasti ap 150300Hz. Tāpat kā kick drum, snare drum sastāv no tādām pašām trīs daļām, taču iekļauj vel ceturto – balto skaņu jeb white noise. White noise ir sastopams arī citur, piemēram, brīžos, kad televizoram nav signāla, tas rada šņācošu skaņu. White noise garums atsķiras no žanra, kurā tiek lietots šis snare drums.

Pārsvarā visos žanros snare drum tiek likts uz 2. un 4. sitiena, taču to var likt arī kaut kur starpā, lai izveidotu variācijas un dažādotu ritmus.

Runājot par akustiskajām bungām, snare drum skan no centra, taču var iegūt arī citas skaņas, sitot pa tā malām.

Piemērs:

Šajā video noskaidro, kā no viena snare drum iegūt vairāk skaņas:

3. PLAUKŠĶIS JEB CLAP

Snare drum elektroniskajā deju mūzikā dažkārt tiek aizstāts ar plaukšķi, vai arī abi šie elementi salikti vienā. Plaukšķis parasti ir ierkasts, kurā daudzi cilvēki plaukšķina vienlaicīgi. Šo sastāvdaļu var arī izmantot, kā perkusijas elementu, un tā var vispār nebūt saistīta ar snare drum.

Piemērs:

4. HI-HATS

Hi-hats ir bungu sķīvju pāris , kas tiek sastumts kopā, izmantojot pedāli vai sitot ar bungu kociņu. Tas ir ļoti izteksmīgi un var variēt no īsiem staccato sitieniem līdz plašiem un atvērtiem sitieniem. Tam pimīt ļoti metāliska skaņa, un tas tiek ļoti bieži izmantots visos mūzikas žanros.

Hi-hats bieži tiek atskaņoti astotdaļās, un tā tās skan visu dziesmu. Lai šis ritms variētu, tas tiek izmainīts, tajā ieliekot atvērtus hi-hats vai arī tos pašus Hi-hats, bet biežāk.

Piemērs:

Noskaties šo iespaidīgo uzstāšanos ar hi-hats:

5.RIDE CYMBAL

Ride cymbal ir liels bungu šķīvis, kas būtībā ir alternatīva hi-hats. Bundzinieks bieži spēlē hi-hats pantā, un nomaina uz Ride cymbal piedziedājumā. Akustiskajā komplektā Ride Cymbal nespēlē kopā ar hi-hat, taču elektroniskajā mūzika tie var pastāvēt vienlaicīgi.

Piemērs:

Šajā video parādīts viss, kas tev jāzin par ride cymbal:

6. TOM TOMS

Līdzīgs kick drum, bet augstāks frekvencēs, kādēļ izklausās melodiskāks. Tom Toms parasti izmanto, lai aizpildītu bungu celiņa beigas, taču tās var arī izmantot brīvās vietās starp kick drum un snare drum, lai bungām piešķirtu dažādību.

Piemērs:

Video par tom toms:

7. CRASH CYMBAL

Crash cymbal parasti atzīmē sekcijas sākumu, vai piepilda tukšu vietu dziesmā. Tas parasti skan ļoti ilgi, bet elektroniskajā mūzikā to parasti saīsina.

Piemērs:

Šajā video redzēsi, kas tieši ir crash cymbal:

8. PERKSUIJA JEB PERCUSSION

Perkusija iekļauj sevī visa veida skaņas, no grabuļiem un zvaniņiem, līdz pat gliemežvākiem un sitieniem pa koku. Perkusija tiek likta stratēģiskās vietās bungu celiņā, tādā veidā palīdzot tam izcelties.

Piemērs:

Kas tieši ir perkusija:

Lūk, šādi ir visi astoņi mūsdienu bungu celiņa pamatelementi . Ceru, ka šis blogs tev palīdzēja, un neaizmirsti, ka T studio komanda vienmēr ir gatava konsultēt tevi par jebkādiem ar mūzikas tehnniku saistītiem jautājumiem.

Pieseko mūsu sociālajiem tīkliem, lai saņemtu jaunumus par SynthLab pirmais!

Facebook         Instagram

 

Venmēr  gaidam tevi ciemos pie mums Ģertrūdes iela 2, Rīga

Zīmoli

Visi zīmoli

Tu pievienoji jaunu produktu grozā Skatīt grozu

Mums ir cepumi! Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu lietošanai. Uzziniet vairāk par Sīkdatņu izmantošanas politika