Katalogs
0

Grozs ir tukšs.

5 Lietas, Kas Jāņem Vērā Pirms Pērc MIDI Kontrolieri

Kad vēlies iegādāties jaunu MIDI kontrolieri savi studijai bet ar tik plašu izvēli tev tiešām sev jājautā, ko tu sagaidi no MIDI kontroliera. Apskatīsim dažus jautājumus, kurus der sev uzdot, pirms pirkuma.

1. Cik Taustiņus vajag?

Iespējams ir 25, 49, 61 un 88 taustiņi. Vai tev vajag pilna izmēra koncerta klavieru kontrolieri vai vari iztikt ar mazāku un daudz pārvietojamāku 25 taustiņu? Mazāki taustiņu MIDI kontrolieri ļauj tev būt daudz mobīlākam, jo tev ir iespēja kontrolieri ielikt somā. Izpēti arī pašu taustiņu izmēru. Piemēram, Novation MIDI klavierei ir mazāki, šaurāki un vieglāki taustiņi, bet ja esi pieradis pie standarta izmēra, smagākiem, klavieru taustiņiem, tad iesakam izvēlēties tādu, kas jūtas līdzīgi.

cp_768_01_How_Many_Keys2. Vai tev vajag kontroles?

Lielākā daļa MIDI kontrolieri nāk ar pamata Pitch un Modulation kontroli, kā arī papildus pogas lai pamainītu oktāvas. Varbūt tomēr ir svarīgi arī poteneciometri un faderi? Varbūt tieši šīm kontrolēm vēlies veltīt atsevišķu kontrolieri? Atsevišķs potenciometru, pogu un faderu MIDI kontrolieris ļaus tev vel veiklāk kontrolēt un automizēt parametrus savā programā, kā arī būs vērtīgs palīgs miksēšanas procesā sniedzot vairāk “hands-on” sajūtu, ļaujot mazāk izmatot peli.
Dažiem MIDI kontrolireiem, šīs kontoles, būs pašam jāpiešķir izvēlētajiem parametriem progamā. Citiem, jaunākiem kontrolireiem, kontoles jau ir iepriekš sasaistītas ar programu.
Pirms iegādes iesakam pārbaudīt ar kurām programām kontrolieris būs saderīgs.

cp_768_02_Pots_And_Faders3. Kā tad ar Drum padiem?

Velviena lieta ko apdomāt pirms pirkuma ir “Kādam nolūkam es izmantošu kontrolieri?”.
MIDI klavieries būs ļoti noderīgas lai iespēlētu kalvieru partijas, ierakstītu akordus un melodijas. Tomēr, dažreiz, bītu veidošanai, kontrolieris ar Drum padiem būs noderīgāks.
Šāda tipa kontolieri ir veidoti lai varētu efektīvāk ierakstīt bītus “on the fly” sitot pa padiem kas ir daudz lielāki nekā klavieru taustiņi un nolasa arī pieskāriena stiprumu “velocity”, parametrs kuru programas pārvērš par iesistā intrumenta skaļumu.
Daži producenti pielieto šāda tipa kontolierus netikai lai iespēlētu bungu partijas bet arī lai kontrolētu un iespēlētus citus instrumentus, izmantojot padus kā klavieru taustiņus.

cp_768_03_Drum_Pads4. DAW specializētie kontrolieri?

Daži izstrādātāji ražo arī kontrolierus kas perfekti integrējas ar viņu veidotajām programām, kā piemēram Abletona veidotais Push kontorlieris un Native Instruments veidotie Maschine un Komplete klavieres.
Gadijumā ja esi jau Ableton Live lietotājs, ietieksim tev dot priekšroku Push kontorlierim dēļ tā perfektās integrācijas ar programatūru, kas noteikti paātrinās tavu workflow.

cp_768_04_Dedicated_Controller5. Touchscreen kontrolieri, jeb aplikācijas?

Pateicoties mobīlo telefonu un planšetdatoru tehnoloģiju atīstīšanos, aplikāciju tirgos ir parādijušās lietotnes kas ļauj kontolēt programatūru no ierīcēm kuras tev jau pieder.
Varbūt esi jau iegadājies ļoti vienkāršas MIDI klavieres bez papildus kontrolēm, toties plauktā atrodas iPads kurš netiek izmantots? Tagad, pateicoties lietotnēm kā TouchOSC un Lemur vari paplašināt savas MIDI kontroliera iespējas. Ar šādām lietotnēm tev ir iespēja pašam izveidot savus šablonus ar visiem nepieciešamajiem potenciometriem, pogām un faderiem, kā arī ielādēt jau iepriekš izstrādātos un koncentrēties tikai uz producēšanu.

cp_768_05_App_ControllerKopsavikumā

Varbūt nemaz nav nepiecīšamība pēc lielas 88 taustiņu klavietūras un pilnīgi pietiek ar 25 taustiņiem vai tomēr parocīgāks būs Drum-pad tipa kontrolieris vai pat tāds kas ideāli sadarbosies ar izvēlēto programatūru.
Mēs ceram ka šis raksts tev palīdzēs izvēlēties sev īsto MIDI kontrolieri un/vai klavieres.

Atceries vienmēr pats sev apjautāties kas tieši ir tas kas pietrūkst tavā studijā un kas būs vis piemērotākais tavam setupam.

Zīmoli

Visi zīmoli

Tu pievienoji jaunu produktu grozā Skatīt grozu

Mums ir cepumi! Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu lietošanai. Uzziniet vairāk par Sīkdatņu izmantošanas politika